Archiwum dla marzec 2012

Ukradł zęby

ZNALEZIONE. Pacjent uciekł od dentysty z protezą wartą 1,5 tysiąca złotych. Mężczyzna przyszedł do gabinetu w Stalowej Woli, by odebrać protezę. Wykorzystał chwilę nieuwagi stomatologa i opuścił lokal bez płacenia. Nieuczciwego pacjenta ściga policja.

Więcej w Nowinach

Z piłką nie zaszczeka

ZNALEZIONE. Pies chwycił w zęby piłkę wykopaną za ogrodzenie boiska i uciekł z nią. Piłkarze musieli rozegrać mecz piłką rezerwową. Do zdarzenia doszło podczas meczu w klasie okręgowej w Grębowie.

O sprawie doniosło kieleckie Echo Dnia.

Alarm w śmieciach

ZNALEZIONE. Radioaktywny pampers postawił na nogi załogę łódzkiej sortowni śmieci, poinformowano też Miejski Sztab Zarządzania Kryzysowego i Polską Agencję Atomistyki. Alarm wywołały czujniki umieszczone w bramie, gdy przejeżdżała przez nią śmieciarka. Podczas przeszukania zawartości ciężarówki – w wydzielonej strefie – trafiono na promieniujący pampers dla dorosłych. Prawdopodobnie używająca go osoba przechodzi leczenie radiologiczne. To nie pierwszy alarm wywołany w łódzkiej sortowni przez radiaktwnego pampersa.

Czytaj więcej w Expressie Ilustrowanym

Lata za loda

Ciepły lód wartości 1,10 złotych padł łupem złodzieja, który wybił otwór w szybie delikatesów w Gryficach. – Następnie mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia w nieznanym kierunku – relacjonuje policja. – Powrócił z młotkiem, którym usiłował powiększyć otwór. Został natychmiast zatrzymany.
Za kradzież z włamaniem 28-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Czytaj więcej w Głosie Szczecińskim

Płacenie za dodanie

Indeksowanie artykułów przez agregatorów kontentu (jak Google News) może być w Niemczech płatne. To propozycja rządzącej centro-prawicowej koalicji. Zgodnie z nowym prawem autorskim opłata licencyjna byłaby pobierana od agregatora za każdym razem, gdy zindeksuje on zawartość strony, czyli gdy dołączy ją do własnych zasobów.

Więcej na journalism.co.uk

Świnki w mediach

Trzy świnki aresztowane za ugotowanie żywcem wilka – tak zaczyna się film przygotowany na zlecenie The Guardian. Brytyjski dziennik w ten sposób promuje projekt Open Journalism. W reklamie można zobaczyć, jak wpływają na siebie druk, multimedia oraz internet i jak dużo internauci znaczą dla współczesnych mediów.

Na Twitterze po aresztowaniu świnek wybucha oburzenie: we własnym domu miały prawo bronić się przed wilkiem. Ktoś jednak, kto znał wilka, mówi, że zwierzę miało astmę (widać zresztą, jak inhaluje się na Youtube) i nie było w stanie zniszczyć świnkowego domu. Świnki zostają więc oskarżone, że same zniszczyły dom, by winę zwalić na wilka i otrzymać odszkodowanie. Bo nie stać je na spłatę długów w banku. Opinia internautów zwraca się przeciwko bankom i dochodzi do ulicznych rozruchów…
 

Znikająca babcia

Kto by się spodziewał, że babunia w moherowym berecie jest tak cwana. To ostatnia osoba, którą można by było o coś podejrzewać – mówi pracownica jednego z wrocławskich hoteli. Od kilku lat za darmo sypiała w nich 74-letnia Irena K. z 39-letnią córką Ewą.

Panie mówiły w recepcjach, że zostały okradzione i za pobyt zapłacą później. Irena K. opowiadała też, że za kilka dni będzie mieć operację. Wszystkim było jej żal. Po nocy lub kilku dniach kobiety uciekały.

Ostatnio spędziły pięć dni w hotelu Akira we Wrocławiu. Gdy zniknęły, manager wysłał maila do kilkudziesięciu hoteli i hosteli w mieście z opisem duetu. – Zdążyły wypatrzyć sobie hotel Bugatti. Kiedy jego pracownicy dostali maila, panie siedziały w recepcji – opowiada manager Akiry. – Zawiadomiłem policję.

Gdy funkcjonariusze chcieli zabrać Irenę K., starsza pani oświadczyła, że właśnie umiera. Policjantów nie oszukała, zresztą nadal żyje – obecnie kobiety co kilka dni muszą stawiać się w komisariacie.

Ofiarami oszustów padają nie tylko hotele, ale i restauracje. Wspomina Henryk Samojedny, szef kelnerów z Dworu Polskiego we Wrocławiu: – Trzy lata temu mieliśmy klienta, który zamówił kotlet schabowy i piwko. Potem poszedł do ubikacji i uciekł przez małe okienko.

Więcej czytaj w Gazecie Wrocławskiej.