News of the Word – oto ostatni numer tabloidu

Pedofile, sutenerzy, rozebrane celebrytki, a jeśli ogłoszenia, to organizacji charytatywnych. Oto ostatni numer gazety, która ukazuje się od ponad 140 lat. „Dziękujemy wam i do zobaczenia” – głosi napis na pierwszej stronie 8674 numeru News of the Word. Jest też specjalny dodatek wspominkowy.

Pierwsza strona ostatniego numeru

W głównym grzebiecie News of the Word taki sam layout (miniatury archiwalnych pierwszych stron) wykorzystano na pierwszej i czwartej okładce. Wewnątrz, na drugiej i trzeciej stronie okładki, zreprodukowano pierwszy numer News of the Word – z niedzieli 1 października 1843 roku.

O skandalu podsłuchowym i przyczynach zamknięcia tabloidu czytaj tutaj.

Strona druga - numer pierwszy

Strona druga - numer pierwszy

Strony od 1 do 9 opatrzone są nagłówkiem „największa gazeta świata 1843-2011”. Autorzy tabloidu przekonują tu, że działali dla dobra publicznego. Przypominają pedofili, handlarzy narkotyków, przemytników, skorumpowanych urzędników i innych przestępców, do schwytania których przyczyniła się gazeta. Dalej można zobaczyć wspomnienie o zdjęć skąpo odzianych znanych pań, jak Cameron Diaz, Rihanna, czy Nicole Kidman, które pokazywano w ostatnich latach na łamach News of the Word.

 

Lżejsza część wspomnień

Lżejsza część wspomnień

Od strony 10 zaczyna się część, którą można by nazwać normalną, gdyby nie brak reklam komercyjnych. Zastąpiły je ogłoszenia organizacji charytatywnych (choć można też znaleźć autopromocje wydawnictwa, jak kupony do zamiany na wakacje w południowej Europie). Ponadto autorzy stałych rubryk żegnali się w swych tekstach z czytelnikami.

 

Potem do końca, czyli do 72 strony, już zwyczajnie – jak na tabloid. Gwyneth Patrow uchwycona w kostiumie kąpielowym na Sardynii. Noworodek mierzący 19 centymetrów, który przeżył. Bezwzględny bułgarski sutener.  Jest też relacja z brytyjskiego okrętu wojennego atakującego Libię. A także stałe porady „guru dobrego seksu”. Potem działy jak motoryzacja, muzyka, podróże.

Na końcu – gazeta w gazecie, czyli rozbudowany dział sportu z własnymi wspominkowymi kolumnami pod tytułem – jakże inaczej – „Po prostu najlepsi”.

Tak żegna się Sport

Tak żegna się Sport

Zwykłe reklamy umieszczone są w kobiecym, lifestylowym dodatku „Fantastyczny” („Fabulous”, 76 stron)

Ważniejszy jest kolejny dodatek – 47 stron wspomnień pod hasłem „Było tu całe ludzkie życie”. Na kolejnych kolumnach prezentuje wybór archiwalnych pierwszych stron News of the Word (jedna na stronę) poświęconych skandalom obyczajowym, seksualnym i kryminalnym oraz takim wydarzeniom, jak zatonięcie Titanica (1912), wielki napad na pociąg (1963), pierwsza wojna w Iraku (1991), śmierć księżnej Diany (1997), a także matce, która spodziewa się ośmiu dzieci (1996). Dodatek zamyka okładka z 5 czerwca tego roku ujawniająca ośmioletni romans Ryana Giggsa, piłkarza wszechczasów Manchaeteru United, z żoną brata.

wiec

Pierwsza strona dodatku poświęconego najważniejszym - zdaniem redakcji - wydarzeniom, których świadkiem był News of the Word

Pierwsza strona dodatku poświęconego najważniejszym - zdaniem redakcji - wydarzeniom, których świadkiem był News of the Word

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • email
 • Twitter
 • Wykop
 • LinkedIn
 • del.icio.us
 • Pinger
 • Google Buzz
 • Reddit
 • Tumblr
 • Ulubione

Skomentuj

*